Tuzla Fizik Tedavi Merkezi

Tuzla Fizik Tedavi Merkezi

Tuzla Fizik Tedavi Merkezi

Tuzla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Fizyoterapi ve rehabilitasyon, kişinin yaralanma, hastalık, kaza, travma veya yaşlılık veya doğuştan gerileme gibi nedenlerle fonksiyonel hareketlerini yeniden kazandırmayı amaçlayan tedaviye verilen isimdir.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezimiz özel eğitim alanında uzman ekibi ile 2011 yılından itibaren Tuzla'da hizmet vermektedir. 
15 yıllık tecrübesiyle kendini rehabilitasyon sektörüne adamış değerli kurucu direktörümüz Fizyoterapist Pınar Hançer önderliğinde, kurulduğumuz günden bu yana özverili çalışmalarımızla fizyoterapistlerimiz ve servis personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

Tuzla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizin Amacı Nedir?
Merkezimizin genel amacı, fiziksel sorunları olan kişilerin engellerini ortadan kaldırmak veya etkilerini en aza indirerek topluma uyumlarını sağlamak ve bağımsız yaşam becerilerini geliştirmektir. 
Öte yandan, bireyleri hayata hazırlamak, günlük yaşam aktivitelerine geri dönmek, organların işlevlerini sağlıklı hale getirmek ve bağımsız bir birey olarak toplumdaki yerini almakla ilgilidir.

Neden Tuzla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini Seçmelisiniz?
Fizik tedavi programı doktor tavsiyeleri ve talimatları doğrultusunda fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilir. Her tedavi planı, uygun teknolojik cihazlarla kişiye özel tasarlanır.
Bireylerde ağrıyı azaltma, duruş ve kas dengesizliklerini düzeltme, eklemleri güçlendirme, yumuşak dokuları onarma, hareketlilik ve dayanıklılığı arttırma, fonksiyon kayıplarını giderme, yaşam kalitesini artırma ve günlük yaşam aktivitelerine geri dönmelerini sağlamaktayız.
Fonksiyonel bozuklukları olan hastaları, yaşlıları, ağrı çekenleri ve kaza veya benzeri durumlarda yaralanmış kişileri tedavi ediyoruz.
Bireylerin “sağlıklı” koşullarda tedavi alabilmeleri için kurumumuzda hijyene özel önem veriyoruz. Bu noktadan hareketle tüm departmanlar ve cihazlar gün içerisinde düzenli olarak temizlenmekte ve hijyen takibine tabi tutulmaktadır.